11 Temmuz 2010 Pazar

Kim?

Senin şu anda olduğun kişi, birinin sayesinde oluşmuş olduğunu hiç düşündün mü? O birinin de kim olduğuna hiç kafa yordun mu? Seni olduğun kişi haline kim getirdi? O seni çok sevdiği için mi böyle neşe saçıyorsun etrafına ya da seni kırdığı için mi öğrendin duygularınla baş edebilmeyi, O çok kızdırdığı için mi şimdi bu kadar sakinsin yoksa yaşattıkları sayesinde mi farkındalığın arttı? Sorduğu soru muydu zekanı aydınlatan, canını acıtan o sözler miydi kendi gücüne güç katan? Hiç mi önemsemiyordu seni, ondan mı bu gün bu kadar önemlisin? Attığı bir tokatla mı karar verdin gülleri koparmamaya yoksa uzattığı elle mi güvendin hayata tutunmaya? 

Kim seni bu hale getirdi? Kim şu anda sahip olduğun en güçlü özelliğinin sebebi? Cevabını bulduğunda şaşıracaksın. Daha önce hiç düşünmediğini fark edeceksin, o kadar kızmıştın, üzülmüştün, sevinmiştin halbuki nasıl da unutmuşsun asıl sahibini. Fark ettiğinde daha çok seveceksin o özelliğini, daha çok gurur duyacaksın sahip olduğunla. O özelliğini nasıl elde ettiğini anlayınca değerlenecek sahip olduğun, kendini başarmış hissedeceksin, yaşadıklarından bir sonuç çıkarabilmenin, ders alabilmenin hazzını yaşayacaksın. Sonra duracaksın  "O" gelecek aklına, ne olursa olsun yüzün gülümseyecek, neyse ne sana yaptığı ve sonrasında sana kattığı, sen yine de güleceksin. Çok sevdiğin biri belki, o zaman daha çok seveceksin ya da çok uzaklarda kalmış, artık hatıralarında güzel bir yeri olacak. Hiç mi sevmiyordun onu, bak şimdi nasıl değişeceksin. 

Hayatı nasıl görürsek öyle yaşıyoruz. Baktığımız yerde ne görmek istiyorsak o var. Yaşadıklarımıza baktığımız zaman da görmek istersek onu görür, kim istersek o oluruz. Ama bizim şu anda olduğumuz kişi olmamıza katkısı olanları da görmeliyiz, gerekirse teşekkür etmeliyiz. Size zamanında ne yaptıklarını unutun, bu sayede sahip olduklarınıza bakın. Yaptıkları için onlara kızmayı bıraktığınız gün sahip olduklarınızı görebilecek ve gülümsemek için bir nedeniniz olacak. Sizce de adil bir değiş tokuş değil mi? 

2 yorum:

  1. Canım ne kadar da güzel dile getirmişsin, çok güzel bir post olmuş:)

    YanıtlaSil
  2. Chilek; çok teşekkür ederim canım :))

    YanıtlaSil

Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Katılımınız benim için çok önemli, her zaman beklerim...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...