9 Kasım 2010 Salı

Parça Parça Bütün Olmaca

Hayat tane tanedir. Farklılıklar bir araya gelir yaşam olur. Yeri gelir bizler birer parça oluruz, yeri gelir kendi hayatımızın parçalarını ararız. Her parça kendi içinde bir hayattır, her hayat binlerce parçadır. 

Parçalı hayatın içinde var olabilmek için uyumu öğrenmelidir insan, boşlukları olduğunu kabul etmeli, başkalarının boşluklarını doldurmasına izin vermelidir. Yapıcı olmalıdır insan, birleşmenin gücüne inanmalıdır, yıkıcı oldukça boş kalacağını bilmelidir. 

Tek başına yaşamın bir parçası olursun, birleşmeyi bilirsen kendin bir hayat oluşturursun. Kenetlenmelisin ki, tutunamayacak kadar güçsüz hissettiğinde biri seni tutuyor olsun, boşluğunu dolduranın sen de boşluklarını tamamlarsın ki eşit olsun yaşam. 

Tamam olmak, tamamlamak, tamamlanmak güzeldir. Uyumla yapılandırılan hayat yaşamdır. Parça parça başlarız, kimi zaman birleşir parçalar, kimi zaman parçalanır savrulur farklı yerlere ama bilir parçalar tekrardan birlik olacaklarını, bilir parçalar ne kadar ayrılsalar da tekrardan kenetlenebileceklerini, bilir parçalar tek başlarına bir hayatın içinde oldukları kadar, bir hayatı da oluşturabileceklerini... 


2 yorum:

  1. Hayatın bütünleşme anlarını yakaladığımızda değerini bilmeliyiz ki dağılmalar yaşamayalım.Ki dağılırsak tekrar hayatı toparlamak umutla baştan başlamak için değerli bir ana ulaşma gibi bir nedenimiz olduğunu bilmeliyiz.Hayat üzerine hoş bir yazı olmuş.Sevgiyle kalın...

    YanıtlaSil
  2. tamamlanmak her ne kadar bir düşse de hayatta, parçaların uyumu da küçük güzellkler yaratmayı bilir. yazıyla puzzle ilişkisi iyi olmuş ayrıca :)

    YanıtlaSil

Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Katılımınız benim için çok önemli, her zaman beklerim...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...