25 Ocak 2012 Çarşamba

Tamam mı? Devam mı?

Önünüzde iki tane seçenek var. Birinin adı "Tamam" birinin adı "Devam".

"Tamam" dediğinizde üzüleceksiniz. Bu öngörülebilen kesin bir sonuç. Üzüntünüz kararı verdiğiniz an başlayacak. Öngörülemeyen üzüntünüzün ne kadar devam edeceği. Bir zaman sonra üzüntünüz hafifleyebilir, karar öncesi hayatınızdaki gibi güzel şeyler hissetmeye başlayabilirsiniz ya da bir zaman sonra üzüntünüz hafiflemez ama karar öncesi hayatınızdakine yakın güzel şeyler hissetmeye başlayabilirsiniz. Eskisi gibi hissetmeye başlayacak olmanızın bir garantisi yok, bu seçeneğin tek garantili sonucu üzüntü.

"Devam" dediğinizde karşınıza iki farklı sonuç çıkıyor. Burada öngörülebilen tek bir kesin sonuç yok. Birinci sonuçta üzüleceksiniz. Bu üzüntünün ne zaman başlayacağı ve ne kadar süreceği öngörülemiyor. Bir zaman sonra üzüntünüz hafifleyebilir, karar öncesi hayatınızdaki gibi güzel şeyler hissetmeye başlayabilirsiniz ya da bir zaman sonra üzüntünüz hafiflemez ama karar öncesi hayatınızdakine yakın güzel şeyler hissetmeye başlayabilirsiniz. Üzüntünüz hafiflemek bilmezse size "Tamam" deme şansı tanınıyor ama siz bu şans yokmuş gibi davranmayı uygun buluyorsunuz. İkinci sonuçta ise mutlu olacaksınız. Mutluluğunuz kararı verdiğiniz an başlayacak ve bir ömür boyu sürecek.

Bu güne kadar bu yolda hep mutluydunuz yani referans alabileceğiniz bir mutluluğunuz var ve bu seçenekleri de yaratan sizsiniz.


Şimdi elinizde iki seçenek üç sonuç var. Seçeneklerden biri sadece üzüntüye çıkıyor diğerinde ise mutlu olma şansı var. Siz hangisini seçerdiniz?

2 yorum:

  1. O kadar göreceli bir soru ki...Eger iliski icin sorulmussa kesinlikle tamam,cünkü hicbir iliski görmedim ki,kafada soru isareti olsun ve ömrü uzun olmus olsun.Eger is icin sorulmussa sartlara göre degisir ki,eger mecburiyet yoksa tamam,ama iste olan olumsuzluklar giderilebilir türdense biraz sabir ve devam.

    YanıtlaSil
  2. Ben hep devamdan yana oldum. Hiç bir şeye tamam deyip bir çırpıda bitiremedim.

    YanıtlaSil

Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Katılımınız benim için çok önemli, her zaman beklerim...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...