8 Ekim 2012 Pazartesi

Fayn tenks end yu?

Yıllardır kullanmadığın İngilizceni, görevin gereği yeni işinde sık sık kullanacağını biliyorsun. Sana işi devreden gitmiş, yeni görevindeki ilk günün. Hafif bir endişe var üzerinde içindeki bir ses "İngilizce ne durumda? Saçmalamayalım şimdi..." derken digeri "yaparsın kızım ne olacak? Alt tarafı iki satır yazı yazacaksın, en kötü baka baka yazarsın, dertlenme" diyor. Gün icinde bakıyorsun işler tıkırında, İngilizce falan gerekmiyor, rahatlıyorsun. Oh ne güzel!

Sonra birden işler değişiyor "dörde kadar geri dönüş yapmazlarsa ararız" deniyor. Monitöre "nolur cevap verin" diye yalvarır gözlerle bakarken buluyorsun kendini ama nafile o cevap düşmüyor gelen kutusuna, telefon sinsi sinsi gülüyor suratına. Yıllardır bırak telefonda İngilizce konuşmayı yüzyüze bile konuşmamışsın, midende kelebekler başlıyorlar dansa. Kaçış yok, ahizeyi kaldırıyor, tuşluyorsun çift sıfırlarla başlayan o numarayı... Çalıyor uzaktaki telefon, ilk sesten sonra ufak çapta bir bocalama oluyor ve sonra ulaşıyorsun istediğin kişiye sesini duyunca nedense rahatlıyorsun ve karşındaki "Hav ar yu?" diyor. Sen o rahatlamayla psikolog koltuğunda uzanıp çocukluğuna dönüyorsun ve "Fayn tenks end yu" şeklinde gecmişten kopup gelen bir İngilizceyle halini hatrını anlatıyorsun elin İspanyoluna. "may neym is Pelin. Aym 27 yirs old end aym fırom Törkiy" deme kıvamına gelmenin kıyısından dönerek de yeni işindeki ilk uluslararası telefon görüşmesini kazasız belasız atlatıyorsun...

Not: Evet, insanın sevdikleri yanında olunca "Hayırlı olsun" güzellikleri masanı boş bırakmıyor... Tekrar teşekkürler canlarım...


15 yorum:

 1. Hadi bakalım kazasız belasız atlatmışsan ilk görüşmeni devamı gelir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma :) adamlar hala cevap vermediler, yine 11'e kadar dönmezlerse aramam gerekecek ama artık pek umursamıyorum ;)

   Sil
 2. Hadi hayılı uğurlu olsun, ilk konuşma streslidir ama sonra durduramazsın kendini:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Gerçekten dediğin gibi oldu, bu gün bir daha aramam gerekti hiç kasmadım, bir seferde rahatladım ;)

   Sil
 3. hayırlı uğurlu olsun :) insan sevdiklerinden destek görüyorsa herşeyi yapar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) gerçekten de öyle, sevdıklerin seninleyse her iş kolay ;)

   Sil
 4. umarım en iyisi en güzeli olur senin için :)

  YanıtlaSil
 5. pihihih ay em fırom törkiy :))
  haydi hayırlı olsun pelincim, nefis iş günlerin olsun, ingilizcen su olsun aksın heheeyyttt :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Zoicimmm :) âmin tatlım, aksın gitsin tutamayayım kendisini :p

   Sil
 6. mr simitle misıs simithin silamları var demeyide unutma emi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahah tamamdır bir dahakine söylerim artık ;)

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. Ahahah thank you so much :) If ı need help, I'm gonna ask you ;)

   Sil
 8. Aha benim basima da gelicek bu. Mulakatta catir catir konustugum ingilizcemi iki sene boyunca gormezden gelen sayin ustlerim, haftada bir gun yabanci uyruklu danisman calistirip tercumanligini da bana yaptirmaya karar vermisler. Elemanin ne zaman baslayacagini bile bilmiyorum ama, senelerdir dokunmadigim ingilizcem bana simdiden ecel terleri dokturuyor. Senin kadar rahat atlatirim umarim. Basarilarinda da devam edesin insallah.

  YanıtlaSil

Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Katılımınız benim için çok önemli, her zaman beklerim...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...