2 Aralık 2013 Pazartesi

İş bulmak ve kilo vermek işte bütün mesele bu

Bu günlerde hayatımın odağında sadece iki konu var; 

- İş bulmak
- Kilo vermek 

Malumunuz şu anda evdeyim. Üçüncü iş arayış sürecim halen motivasyon ve inanç dolu olarak devam etmekte.
İş ararken uzmanlar mutlaka "Moralinizi yüksek tutun, kendinize güvenin, sabırla yolunuza devam edin..." tarzında basit cümlelerle iş arayanın bir yerden sonra "Demesi kolay" diye söylenmesine sebep olan tavsiyelerde bulunurlar. 
Haklılar tabi ki boşuna "uzman" olmuyorlar ancak bu süreç uzadıkça kendine güven ve yüksek moral için ne yapabileceğimizi söyleyebilen pek olmuyor. Daha önceki iş arama süreçlerimde ne yazık ki bu şekilde moralsiz ve güvensiz hissettiğim dönemlerim oldu, şu anda öyle hissetmesem de ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.
 Henüz olumsuz ruh hallerine girmedim, umuyorum ki de girmeden bu süreci en hayırlı olacak şekilde sonlandıracağım. Ben daha sürecimin başında olmanın rahatlığıyla evde olmanın, yağmurlu havalarda film izlemenin, arkadaşlarımla görüşmenin keyfini çıkarıyorum. (Bunları çalıştığı masadan okuyup iç geçiren çalışan insan kişisi, bana özeniyorsan özenme, ben de özeniyordum bak şimdi evdeyim.)
Bunları yaparken sanmayın ki iş aramıyorum aksine bu konuda günümün belli bir zamanını ayırıyor ve mesai harcıyorum. Varsa iş bulmakla ilgili bildiğiniz farklılık yaratacak ipuçları onları da dinlemek isterim. 
Odağımdaki diğer konu ise son yıllarda büyük bir özenle vücuduma kattığım fazla kiloların beni terk edip gitmesini sağlamak. 
Geçtiğimiz perşembe ufak bir check up yaptırdım ve sonuç olarak şükürler olsun ki her hangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya olmadığı ancak bu hızla gidersem kilolarımın başıma dert olacağını öğrendim. 
Zaten son zamanlarda bu konuda bir şeyler yapmak istiyor ama yeterli motivasyonu sağlayamıyordum. 
Tam bu dönemde "Çuval Projesi" çıktı ortaya. 
Daha önce Dukan yaparken motivasyon amaçlı olarak açtığım Hafiflik Hallerim blogumda da konuyla ilgili paylaşımlarım olacağı gibi Hafiflik Hallerim için ayrıca bir de Instagram hesabı açtım. 
Sürekli tetikteyim anlayacağınız.
"Zayıf olunca ne giysen güzel durur, çuval giysen bile yakışır..." mantığıyla laf arasında tohumları Zoi ve Doorstepping tarafından atılan bu zayıflama projesinde hedef mayıs sonuna kadar hedef kilona ulaşmak ve tabi o kiloya ulaşınca çuval giymek! Neyse ki sevgili Doorstepping bizim için şahane çuval seçenekleri bulmuş, zamanı gelince hem zayıf hem de şık çuvallar içinde olacağız...
Hepimiz birbirimizi takipteyiz, bir zamanlar Amerika'da fırtına gibi esen "Weight Watchers" tadında yaramazlık yapan gidip günah çıkartıyor diğerlerine, yeni şeyler öğrenenler paylaşıyor...
Bir de hızla çoğalıyoruz ayıptır söylemesi Çuval Projesi sevgisi çığ gibi büyüyor. (yersen, yeme ama annem kilo yapar, yeme)

Beni ararsanız ya burada iş üzerindeyimdir ya da burada zayıflama peşinde...

8 yorum:

 1. İş aramak da iştir sabah 9 akşam 5 cvler görüşmeler mülakatlar..vs gibi meselelerle geçer ve gerçekten sinir bozzucudur. bu süreçte sana sabır ve kolaylıklar dilerim..
  Bir diğer kilo konusuna gelince de bana da tavsiyelerde bulunmanı ve her ne yapıyorsan işe yaradığı takdirde bilgilendirmeni isterim arkadaşım..

  Kolay gelsin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım, kilo konusunda sonuç almaya başladıktan sonra işe yarayanları paylaşacağım seninle ;)

   Sil
 2. Bloglarımızın anlam olarak adı aynı. :)) İş konusunda bence uzmanlara ve de kendine güven mutlaka bulursun. Diyet konusu daha önemli bir sorun bence. Çünkü müthiş bir irade gerektiriyor. Yapıyorsun, büyük çaba harcıyorsun bir anda bir seferden bir şey olmaz diye yiyince hadi sil baştan. Sana başarılar ve çok şans diliyorum.

  YanıtlaSil
 3. ikiside her insanoğlunun başından geçmiş süreçlerdir
  umarım hakkında en hayırlısı olur
  3 sene önce 30 kilo kadar verip ideal kiloma düşmüştüm
  herkesin bildiği şeyler, okumak istersen belki işine yarar :)
  onun haricinde mucizevi şeyler bulursan da yine paylaş kahrolasıca 5 kilom gitmiyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ooo senin ki tam bir irade zaferi, bayılıyorum böyle hikayelere ;) blogda gezineceğim ;)
   O 5 kilo da çok sever orada olmayı zaten, yüzsüz de bir şey, kimse sevmiyor ama o yine de gitmiyor :) denediğimde farkını gördüğüm yeni şeyler olursa paylaşacağım :)

   Sil

Şimdiden çok teşekkür ederim :)

Katılımınız benim için çok önemli, her zaman beklerim...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...